• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół

Chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Recytatorskim poezji Juliana Tuwima. Konkurs miał na celu upamiętnienie Roku Juliana Tuwima,popularyzowanie polskiej poezji dla dzieci, uwrażliwianie na piękno słowa poetyckiego oraz promowanie dorobku pisarza. Zadaniem uczestników było przygotowanie interpretacji wybranego utworu autorstwa Juliana Tuwima. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym były eliminacje w szkole, które miały na celu wyłonienie po dwóch recytujących uczniów w szkole podstawowej i gimnazjum. W wyniku tych eliminacji do II etapu zakwalifikowali się:

Kacper Lesisz klasa IVa i Patrycja Celej klasa Va (szkoła podstawowa)

oraz

Natalia Szewczak klasa IIa i Monika Celej klasa IIc (gimnazjum).

         5 listopada 2013r. odbył się etap powiatowy konkursu, którego organizatorem był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Garwolinie. W tym roku do eliminacji przystąpiła rekordowa liczba uczestników: 61 na poziomie IV-VI, 40. gimnazjalistów i 9. recytatorów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs zakończył się dla nas sukcesem. Kacper Lesisz, deklamując wiersz „W aeroplanie”, zajął I miejsce.

W kategorii gimnazjalnej Monika Kazimierczak, recytująca wiersz pod tytułem „Karta z dziejów ludzkości”, zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

E. Pietryka