• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół

Dnia 8.10.2013r.odbyła się wycieczka klasy Ia oraz IIb do Warszawy. Uczniowie odwiedzili Sejm i Senat, gdzie zaprosił i nas pan poseł Grzegorz Woźniak. Gospodarz spotkania opowiedział   gimnazjalistom o swojej pracy, pokazał Salę Posiedzeń, a następnie przekazał głos panu przewodnikowi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. hall główny, korytarz Marszałkowski czy owalną klatkę schodową. Na korytarzach oglądali tablice poświęcone ofiarom poległych parlamentarzystów w czasie II wojny światowej, ofiarom katastrofy Smoleńskiej oraz jedną z tablic poświeconą Janowi Pawłowi II. Na koniec zwiedzania wszyscy dostali czasopismo Kronika Sejmowa.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Muzeum Azji i Pacyfiku na Starym Mieście. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali prezentację multimedialną poświęconą wyspom Indonezji, następnie mogli podziwiać ciekawe eksponaty między innymi kukiełki do teatru cieni, nakrycia głowy np. na weselne dla panny młodej.

Po wizycie w muzeum wspólnie z przewodnikiem zwiedzaliśmy Stare Miasto. Przewodnik opowiedział o czasach kiedy Polska była pod okupacją hitlerowską. Szczególną uwagę zwrócił na życie ludzi w Warszawie w czasie II wojny światowej oraz na ogromne zniszczenie miasta.

Po wielu atrakcjach wszyscy bogatsi o nowe doświadczenia i widomości zadowoleni wrócili do Żelechowa.

                                                                                                                                 Błażejczyk Ola