• Szkoła Podstawowa

Dnia 19 września 2014r. (piątek) w naszej szkole odbyła się akcja: ,,Sprzątanie Świata-Polska 2014r". Hasło tegorocznej akcji: ,, Turysto! Szanuj Środowisko".
Punktualnie o godz. 945 uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na sprzątanie ulic naszego miasta. Wszyscy byliśmy zaopatrzeni w worki i rękawiczki. Zebraliśmy 32 worki śmieci.
Co roku nasza szkoła bierze udział w w/w akcji. W tym roku też bardzo się zaangażowaliśmy. Nawiązując do motta przewodniego tegorocznej akcji wszystkich zachęcamy do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką?
Zachęcamy do promowania „nieśmiecenia", odkrywania lasów i odpowiedzialnej turystyki!