• Szkoła Podstawowa

Wydarzenia 2022/2023

23 października w Suchożebrach odbył się Turniej Ludowych Zespołów Sportowych w siatkówce dziewcząt gimnazjum. Wystąpiły w nim cztery najlepsze drużyny z regionu siedleckiego, które wygrały swoje grupy eliminacyjne we wcześniejszym etapie rozgrywek. Powiat garwoliński reprezentowały aż trzy drużyny: ULKS Mazurki Gończyce, ULKS Orzeł Unin i ULKS Kadet Żelechów. Czwartą drużyną były gospodynie turnieju ULKS Suchożebry. W pierwszym meczu półfinałowym spotkały się drużyny z Unina i Żelechowa. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku zwyciężyły dziewczęta z naszego Gimnazjum i awansowały do finału. Drugi półfinał to jednostronny mecz w którym Gończyce szybko wygrały z Suchożebrami i zapewniły sobie możliwość gry o pierwsze miejsce. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Suchożebrami a Uninem zakończył się wynikiem 2:0 w setach dla tych drugich dzięki czemu było wiadomo że wszystkie miejsca medalowe zajmą drużyny z naszego powiatu. Mecz finałowy Gończyce – Żelechów stał na wysokim poziomie w którym obie drużyny nie szczędziły sobie mocnych ciosów zagrywką i atakiem. Pierwszy set wygrały dziewczęta z Gończyc, drugi wygrał Żelechów i o wygranej miał przesądzić tie - break. W trzecim secie lepsze okazały się zawodniczki ULKS Mazurki i to one wygrały cały turniej i awansowały do rozgrywek mazowieckich.