• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół

W dniu 23 maja 2014 r. tradycyjnie już w naszej szkole odbyła się akcja „Majówka z książką", czyli głośne czytanie utworów literackich dla wszystkich uczniów przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem spotkania z książką było propagowanie czytelnictwa i szukanie inspiracji do zabawy z książką. W tym roku Majówka przebiegała pod hasłem: Czary-mary, hokus-pokus, czytane więc były głównie baśnie i powieści fantastyczne.
Dzieci z klas 0-6 i przedszkolaki, na podwórku szkolnym, w otoczeniu majowej przyrody, na zielonej trawce słuchały fragmentów książek dla dzieci. Dla uczniów Gimnazjum czytanie odbywało się w pracowniach najczęściej na lekcjach języka polskiego.
Tegoroczną akcję dla klas 0-6 przygotowali uczniowie z Koła Przyjaciół Książki pod kierunkiem Anny Grudzień z klas IV a, VI b i V a. Byli to: Anna Adamiec, Agata Barszcz, Klaudia Biernacka, Natalia Całka, Patrycja Celej, Gabriela Gałązka, Agata Grzyb, Wiktoria Jadanowska, Alicja Kamola, Mikołaj Kieliszek, Agnieszka Lechnio, Patrycja Mańkowska, Natalia Nowak, Eryk Paczek, Paulina Paczek, Patryk Piszcz, Sabina Rosłaniec, Alicja Stępniak, Karolina Tomasik, Olga Wiśnicka, Ewelina Wróbel, Barbara Zając. Dla Przedszkola „Majówkę z książką" przygotowała cała klasa VI c pod kierunkiem p. Elżbiety Pietryki. Natomiast dla Gimnazjum czytały dziewczyny z klasy II a Gimnazjum.
Uczniowie przygotowali repertuar, przebrania i niektóre przez pół dnia, w upalnym słońcu starały się pokazać, że książka może być atrakcyjna, ciekawa i śmieszna. Piękne, kolorowe plakaty z mnóstwem postaci książkowych na „Majówkę" wykonali m.in. uczniowie z klasy VI c.
Pozytywne wrażenia uczestników, dobra zabawa uczniów w otoczeniu książek, przyrody i w towarzystwie literackich postaci świadczy, iż akcję należy kontynuować. Podkreślić również należy dużą aktywność i zaangażowanie uczestników Majówki (czytających i słuchających).

Anna Grudzień, Elżbieta Pietryka