• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół

Spotkanie z Mikołajem 2013r.

12 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego z obydwu grup uczestniczyły w wycieczce na Farmę Iluzji, która w okresie przedświątecznym przeistacza się w „Farmę św. Mikołaja".
Po „Farmie" oprowadzał nas elf o imieniu Daria. Po skorzystaniu ze stałych atrakcji jakie się tam znajdują, aby móc spotkać się z Mikołajem, musieliśmy odbyć rytuał oczyszczenia. Polegał on na pozbyciu się wszystkich złych uczynków, które nagromadziły się przez ostatni rok. W tym celu każdy przedszkolak i opiekun dostał białą karteczkę, na którą wydmuchiwał złe uczynki i wkładał karteczki do kominka, gdzie złe uczynki zamieniały się w szary dym.
Następnie udaliśmy się do fabryki zabawek. Mieliśmy tam okazję przyjrzeć się pracy elfów, które pomagają Mikołajowi produkować i pakować zabawki.
Kolejną atrakcją była wizyta w Pałacu Królowej Zimy. Przechodząc z komnaty do komnaty słuchaliśmy baśni o Kaju i Gerdzie.
Najważniejszą atrakcją było oczywiście spotkanie z Mikołajem, który przyjął nas w swoim gabinecie. Wszyscy dostali od Mikołaja pamiątkową pocztówkę. Na koniec audiencji Mikołaj zaprosił wszystkich do sali tronowej i wręczył każdemu dziecku upominek. W dobrych humorach wróciliśmy do szkoły, gdzie na dzieci czekali rodzice.