• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół

Znów dane nam było przeżyć piękne chwile z książką na zielonej trawie, w otoczeniu naszych pięknych zielonych świerków, sosen i jodeł. Tak wyglądała Majówka z Książką w Szkole Podstawowej w dniu 25 Maja 2016 r. Nasze szkolne podwórko zapełniło się dziećmi zasłuchanymi w czytane przez uczniów opowiadania o tym „Jak żyły dzieci dawno temu". Ten motyw przewodni Majówki miał uświadomić naszym uczniom, że nie zawsze dzieciom żyło się tak dobrze jak dziś. Że kiedyś dzieci musiały ciężko pracować, a możliwość nauki czytania i pisania była dla nich nagrodą. Uczniowie prowadzący tegoroczną Majówkę nie tylko pięknie przeczytali utwory literackie, przygotowali też pomoce takie jak: wykazy słów, których już nie używamy w polskim języku codziennym, krzyżówki, rebusy i nagrody. Przeprowadzili różne konkursy i zabawy, które miały utrwalić treść czytanych utworów i słownictwo z dawnych czasów. Czytali utwory: Marii, Konopnickiej, Astrid Lindgren, Ganniego Rodari, Roalda Dahla, Ferdynanda Ossendowskiego, Janusza Korczaka. Tegoroczną Majówkę przygotowało i przeprowadziło 38 uczniów z Koła Przyjaciół Książki z klas 3 a,b,c, 4 a, 5 a,b i 6 b.

Anna Grudzień