• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół

Finał powiatowy
17.03.2014 w Sobolewie rozegrany został finał powiatowy mini siatkówki dziewcząt SP. Do rywalizacji przystąpiły cztery najmocniejsze w powiecie drużyny: SP Gończyce, SP Stary Pilczyn, SP Sobolew i SP Żelechów. Uczennice naszej szkoły nie pozostawiły złudzeń innym zespołom. Okazały się zdecydowanie najlepsze. Wygrały swoje wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansowały do rozgrywek powiatowych. Nowe mistrzynie powiatu to: Julia Odziemczyk, Kamila Opala, Natalia Jurzysta, Natalia Dębińska, Weronika Grzyb, Natalia Ragus, Patrycja Łuczak, Oliwia Rybitwa, Wiktoria Borek, Julia Rodak. Opiekunem był p. Łukasz Bogusz.
Kolejność dryżyn:
1. miejsce – SP Żelechów
2. miejsce – SP Gończyce
3. miejsce – SP Sobolew
4. miejsce – SP Stary Pilczyn

Półfinał regionalny
08.04.2014. w Żelechowie odbył się półfinał regionalny mini siatkówki dziewcząt SP. Do udziału w nim zakwalifikowanych było sześć drużyn: SP 11 Siedlce, SP 6 Siedlce, SP Gończyce, SP Żelechów oraz SP Łosice i SP Górki. Dwie ostatnie szkoły nie dojechały na rozgrywki i rywalizację między sobą stoczyły cztery ekipy. Rywalizację stoczono metodą każdy z każdym. Po raz kolejny siatkarki z naszej szkoły okazały się zdecydowanie najlepsze. Pokonały kolejno: SP 11 Siedlce – 2:0, SP 6 Siedlce – 2:0 i SP Gończyce – 2:0 i tym samym zakwalifikowały się do finału regionalnego, który odbędzie się 24.04.2014. w Węgrowie. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Ragus, Patrycja Łuczak, Rodak Julia, Rybitwa Oliwia, Julia Odziemczyk, Kamila Opala, Aleksandra Płaczek, Natalia Jurzysta, Weronika Grzyb oraz Natalia Dębińska. Opiekunem był p. Łukasz Bogusz
Kolejność drużyn:
1. miejsce – SP Żelechów
2. miejsce – SP Gończyce
3. miejsce – SP 11 Siedlce
4. miejsce – SP 6 Siedlce

24 marca w warszawskiej hali sportowo – widowiskowej TORWAR rozegrano mecz siatkarskiej PLUS LIGI pomiędzy drużynami AZS PW i PGE Skra Bełchatów. Spotkanie z trybun oglądało około trzech tysięcy ludzi, wśród nich znaleźli się również kibice siatkówki z Żelechowa. Dziewczęta z Gimnazjum im. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta oraz zawodniczki Klubu Sportowego SĘP, miały okazję na żywo obejrzeć siatkarskie zmagania na najwyższym poziomie. Wśród zawodników na boisku można było podziwiać w akcji wielu byłych i aktualnych reprezentantów kraju takich jak: Mariusz Wlazły, Paweł Zatorski, Karol Kłos, Andrzej Wrona czy mierzący aż 215 cm. Marcin Nowak. Młode siatkarki z Żelechowa bacznie śledziły wydarzenia na boisku, podpatrywały zagrania zawodników oraz żywiołowo i energicznie kibicowały swoim ulubieńcom. W przerwie pomiędzy setami na boisku zaprezentowały się cheerleaderki oraz wzbudzający duże zaciekawienie gimnastycy, którzy wykonywali skoki ponad siatką zawieszoną na wysokości 243 cm. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla SKRY Bełchatów co wielce uradowało żelechowskie dziewczęta, które w większości kibicowały tej drużynie.

We wtorek, 4 lutego 2014r. w hali sportowej w Żelechowie odbyła się otwarta lekcja piłki siatkowej, którą poprowadziła Pani trener Monika Skórka. W zajęciach brały udział dziewczęta z naszego gimnazjum, zawodniczki Klubu Sportowego SĘP Żelechów oraz uczennice pierwszej klasy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Z.S.P w Węgrowie.
Głównym celem spotkania była popularyzacja piłki siatkowej wśród uczennic żelechowskiego gimnazjum i szkoły podstawowej oraz zachęcenie do podjęcia treningu siatkarskiego. Tematem przewodnim lekcji było „Nauczanie i doskonalenie ataku". Zawodniczki z Węgrowa w sposób dokładny i precyzyjny demonstrowały kolejne zagadnienia podawane przez trenerkę. Wspólnie z nimi ćwiczyły również młode siatkarki z Żelechowa, które wykazywały się wielkim zaangażowaniem i chęcią do treningu. Dziewczęta miały okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas rozegranych w końcowej części meczów sparingowych pomiędzy drużynami SĘP Żelechów – S.O.S. Węgrów I i Gimnazjum im. J.P.II
w Żelechowie – S.O.S. Węgrów II.
Zachętą dla młodych siatkarek z naszej szkoły powinien być fakt, że wśród przyjezdnej drużyny były dwie zawodniczki pochodzące z Żelechowa: Olga Jaroń i Aleksandra Lada, które swe pierwsze kroki siatkarskie stawiały w naszej hali sportowej, a obecnie trenują w Klubie Sportowym OLIMPIA Węgrów.

Szerszą relację można znaleźć na stronie ZSP Węgrów:
http://www.zsp.wegrow.pl/Event.aspx?EventId=4b35e8b5-153e-4a08-899b-2800d95e3cba

W dniu 19. 01. 2014r. w Żelechowie odbył się I Otwarty Turniej Piłki Nożnej Halowej Chłopców 2004/2005 o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Żelechowie. Organizatorem był Tomasz Gugała- trener UKS Żelechów wraz z dyrektorem Krzysztofem Ośka i rodzicami zawodników drużyny. Turniej został przeprowadzony systemem każdy z każdym. Głównym celem imprezy było doskonalenie umiejętności piłkarskich rywalizacji z innymi drużynami oraz kształcenie zasad fary-play. W turnieju udział wzięli: Orlęta – Radzyń- 2 drużyny, DAF – Łuków, Ruch –Ryki, Promyk- Sobolew, Amplus- Łuków, i gospodarze imprezy UKS Żelechów(2 drużyny) przy ZS w Żelechowie ul. Ogrodowa3. W zawodach wzięło 93 zawodników, oraz około 300 kibiców wśród których byli najbliżsi zawodników ale też sympatycy drużyny UKS Żelechów. Na zakończenie turnieju puchary dla każdej drużyny wręczył dyrektor Krzysztof Ośka, każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy dyplom oraz medal.


Autorem zdjęć jest p. Mirosław Brych.

W dniach 10.12.13r. i 18.12.13r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Halowej Piłce Nożnej. Do rozgrywek przystąpiły wszystkie klasy IV-VI, które wystawiły swoje reprezentacje. Rozgrywki były prowadzone systemem ,,każdy z każdym,, więc zwycięzca został wyłoniony po rozegraniu aż dwudziestu jeden meczy. Każdy z tych meczy był bardzo zacięty i przyniósł wiele emocji zawodnikom oraz zgromadzonym kibicom. Ostatecznie mistrzem szkoły została reprezentacja klasy VIc w decydującym meczu pokonując reprezentację klasy VIa 1-0 klasa ta zajęła II miejsce, na ostatnim miejscu podium uplasowała sie klasa VIb, a najlepszym strzelcem turnieju został reprezentant VIa Daniel Gałkowski strzelając w sześciu meczach aż 14 bramek.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Halowej Piłce Nożnej

Listopad 2013r w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie upłynął pod znakiem siatkówki. Od 24 października do 26 listopada 2013r. odbywał się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Żelechowie. Do rywalizacji swoje reprezentacje wystawiło sześć klas gimnazjalnych: IIIa, IIIb, IIIc, IIc, IIa, Ia oraz reprezentująca szkołę podstawową klasa sportowa VIa. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym". Mecze odbywały się popołudniami w godzinach od 14.30 do 16.15 we wtorki i czwartki podczas zajęć pozalekcyjnych z piłki siatkowej. Łącznie w ramach turnieju rozegrano 21 spotkań. Poziom umiejętności siatkarskich był zróżnicowany, jednak wszystkie dziewczęta wykazywały się dużym zaangażowaniem i poświęceniem podczas rozgrywanych pojedynków. Zdecydowanie najlepiej prezentowały się zawodniczki uczęszczające do klas sportowych czyli IIIa oraz VIa. Dziewczęta ze szkoły podstawowej mimo, że były najmłodsze w całym turnieju pewnie wygrywały z gimnazjalistkami i uległy tylko starszym koleżankom z klasy sportowej IIIa.

Po rozegraniu wszystkich spotkań kolejność końcowa ukształtowała się następująco:

1. III A Agata Osiak, Katarzyna Głowacka, Karolina Wałachowska,
Monika Pajdowska, Jolanta Mucha, Ola Owczarczyk.


2. VI A Julia Odziemczyk, Natalia Jurzysta, Natalia Dębińska, Natalia Ragus,
Kamila Parzyszek, Kamila Opala, Wiktoria Borek, Weronika Grzyb, Patrycja Łuczak.


3. II C Magda Duda, Karolina Szczęsna, Justyna Staniak, Kasia Zygadło,
Monika Tuszyńska, Anna Wójcik, Agnieszka Mazurek

4. III C
5. I A
6. II A
7. III B

Michał Bogusz

W roku szkolnym 2013/2014 dziewczęta z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie zostały zgłoszone do udziału w II edycji Gimnazjalnej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt organizowanej przez GKS Armaty Stoczek Łukowski. Do rozgrywek przystąpiło siedem zespołów:
1. GKS Armaty Stoczek Łukowski
2. Polesie Serokomla
3. UKS Żak Gołąbki
4. PG Eskapada Iskra Miastków Kościelny
5. Start Trzebieszów
6. Champion Stanin
7. Gimnazjum Żelechów
System rozgrywek zaplanowano na „każdy z każdym" mecz i rewanż przez co każda drużyna ma do rozegrania sześć spotkań u siebie i sześć wyjazdowych. Po zakończeniu rundy zasadniczej trzy najlepsze drużyny spotkają się na turnieju finałowym w Zespole Oświatowym w Starej Prawdzie.
Zespół reprezentujący naszą szkołę stanowią głównie dziewczęta z klas pierwszych i drugich, uczęszczające na dodatkowe zajęcia z piłki siatkowej oraz z klasy sportowej. Udział w lidze jest dla nich doskonałą możliwością na skonfrontowanie swoich umiejętności siatkarskich z rówieśniczkami z innych szkół. Dodatkowo rywalizacja sportowa pozwala im na wykształcenie cech potrzebnych także poza działalnością sportową takich jak: umiejętność współpracy w grupie, determinacja w dążeniu do celu, wyciąganie konstruktywnych wniosków z porażek oraz wiara w końcowy sukces.


Zawodniczki GIMNAZJUM ŻELECHÓW:
1. Dorota Kania
2. Patrycja Miszkurka
3. Alicja Gendek
4. Weronika Bogusz
5. Weronika Dziubak
6. Weronika Biernacka
7. Agnieszka Bryzek
8. Alicja Gugała
9. Aleksandra Błażejczyk
10. Klaudia Stępniak
11. Aleksandra Głasek
12. Ilona Stoń
13. Natalia Szewczak
14. Weronika Opala
15. Kinga Chmielewska
16. Agata Osiak
17. Katarzyna Głowacka
18. Katarzyna Miszkurka

Terminarz
Gimnazjalnej Ligii Piłki Siatkowej Dziewcząt w sezonie 2013/2014
8.11.2013 r.
GKS ARMATY Stoczek - POLESIE Serokomla
Gim. Miastków Kościelny - GLKS START Trzebieszów
UKS ŻAK Gołąbki - Gimnazjum Żelechów 1:3
15.11.2013 r.
CHAMPION Stanin - GKS ARMATY Stoczek
POLESIE Serokomla - UKS ŻAK Gołąbki
Gimnazjum Żelechów - Gim. Miastków Kościelny 2:3
22.11.2013 r.
GLKS START Trzebieszów - CHAMPION Stanin
GKS ARMATY Stoczek - Gimnazjum Żelechów
Gim. Miastków Kościelny - POLESIE Serokomla
29.11.2013 r.
CHAMPION Stanin - UKS ŻAK Gołąbki
Gimnazjum Żelechów - GLKS START Trzebieszów
Gim. Miastków Kościelny - GKS ARMATY Stoczek
6.12.2013 r.
UKS ŻAK Gołąbki - GKS ARMATY Stoczek
GLKS START Trzebieszów - POLESIE Serokomla
Gimnazjum Żelechów - CHAMPION Stanin
13.12.2013 r.
GKS ARMATY Stoczek - GLKS START Trzebieszów
Gim. Miastków Kościelny - UKS ŻAK Gołąbki
POLESIE Serokomla - CHAMPION Stanin
20.12.2013 r.
CHAMPION Stanin - Gim. Miastków Kościelny
GLKS START Trzebieszów - UKS ŻAK Gołąbki
Gimnazjum Żelechów - POLESIE Serokomla
10.01.2014 r.
Gim. Miastków Kościelny - CHAMPION Stanin
UKS ŻAK Gołąbki - GLKS START Trzebieszów
POLESIE Serokomla - Gimnazjum Żelechów
17.01.2014 r.
GLKS START Trzebieszów - GKS ARMATY Stoczek
UKS ŻAK Gołąbki - Gim. Miastków Kościelny
CHAMPION Stanin - POLESIE Serokomla
24.01.2014 r.
GKS ARMATY Stoczek - UKS ŻAK Gołąbki
POLESIE Serokomla - GLKS START Trzebieszów
CHAMPION Stanin - Gimnazjum Żelechów
31.01.2014 r.
UKS ŻAK Gołąbki - CHAMPION Stanin
GLKS START Trzebieszów - Gimnazjum Żelechów
GKS ARMATY Stoczek - Gim. Miastków Kościelny
7.02.2014 r.
CHAMPION Stanin - GLKS START Trzebieszów
Gimnazjum Żelechów - GKS ARMATY Stoczek
POLESIE Serokomla - Gim. Miastków Kościelny
14.02.2014 r.
GKS ARMATY Stoczek - CHAMPION Stanin
UKS ŻAK Gołąbki - POLESIE Serokomla
Gim. Miastków Kościelny - Gimnazjum Żelechów
21.02.2014 r.
POLESIE Serokomla - GKS ARMATY Stoczek
GLKS START Trzebieszów - Gim. Miastków Kościelny
Gimnazjum Żelechów - UKS ŻAK Gołąbki
1.03.2013 r.
Turniej finałowy w Zespole Oświatowym w Starej Prawdzie.

Michał Bogusz

Po udanych Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych reprezentanci naszej szkoły w dniu 16.10.2013r. udali się na Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbył się w Siedlcach wokół miejscowego zalewu. Mimo niskiej temperatury i bardzo silnej konkurencji z największych miast naszego regionu uczniowie naszej szkoły zajęli bardzo wysokie miejsca, dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej wywalczyli awans na Mazowiecki Igrzyska Młodzieży Szkolnej gdzie będą walczyli o mistrzostwo Mazowsza z najlepszymi drużynami z województwa . Dziewczęta ze szkoły podstawowej po opieką Pawła Kępki zajęły II miejsce w składzie:
1.Kucińska Monika
2.Maślak Kinga
3.Parzyszek Kamila
4.Rybitwa Oliwia
5. Bogusz Agata
6.Opala Kamila
7.Dębińska Natalia
8.Jurzysta Natalia
9.Odziemczyk Julia
10. Płaczek Aleksandra
11.Pietrzak Agata
12.Ragus Natalia
Końcowa kolejność sztafet dziewcząt ze szkoły podstawowej na dystansie 10x800m
1 SP Węgrów
2 SP Żelechów
3 SP 3 Łochów
4 SP 6 Mińsk Maz.
5 SP Siennica
6 SP 5 Siedlce
7 SP Unin
8 SP 7 Siedlce
9 SP 1 Sokołów Podl.
10 SP Wyrozęby

Chłopy ze szkoły podstawowej pod opieką Przemysława Rodaka zajęli I miejsce w składzie:
1.Jakub Ducki
2.Daniel Gałkowski
3.Szymon Skwarek
4.Marcin Szczęsny
5.Paweł Zieliński
6.Michał Grzyb
7.Patryk Owczarczyk
8.Adam Wydrzyński
9.Jakub Paterek
10.Bartłomiej Dziubak
11.Patryk Bryzek
12.Jakub Włodarczyk
13.Konrad Gałkowski
Końcowa kolejność sztafet chłopców ze szkoły podstawowej na dystansie 10x800m
1 SP Żelechów
2 SP 4 Siedlce
3 SP 5 Mińsk Maz.
4 SP 1 Sokołów Podl.
5 SP 2 Mińsk Maz
6 SP 10 Siedlce
7 SP Kosów Lacki
8 SP 3 Łochów
9 SP Strzała
10 SP 1 Łochów

Dziewczęta gimnazjum pod opieką Michała Bogusza zajęły II miejsce w składzie:
1.Agata Osiak
2.Katarzyna Głowacka
3.Karolina Wałachowska
4.Katarzyna Zygadło
5.Paulina Wójcik
6.Agnieszka Bryzek
7. Magda Dudzik
8.Marta Dudzik
9.KingaChmielewska
10.Sylwia Stodulska
11.KarolinaKoryś
12.Helena Bellens
Końcowa kolejność sztafet dziewcząt gimnazjum na dystansie 10x800m
1 G 6 Siedlce II
2 G 2 Sokołów Podl.
3 G Żelechów
4 G 1 Łosice
5 G Skórzec
6 G Stanisławów
7 G 1 Siedlce
8 G Miastków
9 G Stoczek
10 G 6 Siedlce I
11 G 2 Mińsk Maz.
12 G Łochów
13 G 1 Sokołów Podl.

Chłopy gimnazjum pod opieką Tomasza Gugały zajęli III miejsce w składzie:
1.Ciołek Konrad
2.Paczek Aleksy
3.Sekuła Piotr
4.Bożk Albert
5.Kalata Wojciech
6.Król Dariusz
7.Seroczyński Szymon
8.Słyk Szymon
9.Kot Arkadiusz
10.Szewczak Sebastian
11.Paterek Mateusz
Końcowa kolejność sztafet chłopców gimnazjum na dystansie 10x1000m
1 G Kosów Lacki
2 G 3 Mińsk Maz.
3 G Żelechów
4 G 6 Siedlce
5 G 1 Siedlce
6 G Stanisławów
7 G Miastków
8 G Ruda Talubska
9 G 4 Siedlce
10 G Skórzec
11 G 1 Sokołów Podl.
12 G Strzała
13 G Łochów
14 G Stoczek

Przemek Rodak

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Na szczeblu gminnym udział wzięły dwie drużyny chłopców w roczniku 2002-2003, trzy drużyny chłopców 2001-2000, dwie drużyny dziewcząt 2002-2003 i trzy drużyny dziewcząt 2001-2000. Na dalszy etap awansowały dwie drużyny chłopców i jedna drużyna dziewcząt. Drużyna chłopców rocznik 2002-2003 w składzie: Bryzek Patryk, Konrad Gałkowski, Bartosz Dziubak, Oskar Szczęsny, Damian Nakonieczny, Patryk Szczeblewski, Gładysz Michał, kolejny etap rozegrała na orliku w Miastkowie Kościelnym mierząc się z drużyną Garwolina, Gocławia oraz Miastkowa Kościelnego gdzie zajęła trzecie miejsce, drużyna chłopców rocznik 2001-2000 w składzie: Łukasz Kobus, Łukasz Staniak, Konrad Koryś, Bartosz Wdowiak, Sebastian Abramski, Michał Osiak, Michał Skwarek , Sebastian Szewczak udała się do Jeruzala gdzie zagrała z drużyną z Jeruzala i Gocławia zajmując drugie miejsce.

Wielki sportowy sukces naszej szkoły

 W czwartek 10.10.2013r. na terenie Szkoły Rolniczej w Miętnem odbyły się mistrzostwa powiatu w przełajowych biegach sztafetowych. Rywalizacja przebiegła w sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz sportowej i kulturalnej atmosferze. Trasa biegu była dość wymagająca, szczególnie jej oznakowanie sprawiło młodym biegaczom wiele trudności.

Jak co roku na starcie zawodów pojawiła się liczna reprezentacja naszej szkoły, w skład której wchodziły: sztafeta dziewcząt i chłopców szkoły podstawowej, sztafeta chłopców z gimnazjum oraz dwie sztafety dziewcząt z gimnazjum.

Jako pierwsze o godzinie 10:00 wystartowały dziewczęta ze szkół podstawowych. Po pełnej zaangażowania i poświęcenia walce dziewczyny z Żelechowa odniosły pewne i przekonujące zwycięstwo.

Sztafeta biegła w składzie: Maślak Kinga, Dębińska Natalia, Pietrzak Agata, Odziemczyk Julia, Opala Kamila, Bogusz, Ragus Natalia, Kucińska Monika, Rybitwa Oliwia, Parzyszek Kamila, rezerwowe Płaczek Aleksandra, Lesisz Gabriela.

Za ich przykładem poszli chłopcy ze Szkoły Romualda Traugutta z Żelechowa także wygrywając rywalizację w swoim biegu. Warte podkreślenia jest, iż całkowicie zdeklasowali oni swoich rywali i na mecie uzyskali olbrzymią przewagę nad pozostałymi sztafetami.

Skład sztafety: Ducki Jakub, Gałkowski Daniel, Bryzek Patryk, Szczęsny Marcin, Zieliński Paweł, Wydrzyński Adam, Owczarczyk Patryk, Grzyb Michał, Dziubak Bartłomiej, Paterek Jakub, rezerwowi Gałkowski Konrad, Skwarek Szymon.

Gorsze nie chciały być również dziewczyny z gimnazjum naszej szkoły i już przed startem zapowiadały zwycięstwo. Tak jak obiecały, tak zrobiły i zdobyły trzeci tego dnia złoty medal dla Zespołu Szkół w Żelechowie. Druga sztafeta dziewcząt po dramatycznej walce na ostatnich metrach trasy przegrała rywalizację o brąz i ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu.

Pierwsza sztafeta pobiegła w składzie: Osiak Agata, Koryś Karolina, Płaczek Natalia, Wałachowska Karolina, Zygadło Katarzyna, Dudzik Marta, Chmieleska Kinga, Głowacka Katarzyna, Bryzek Agnieszka, Dudzik Magda.

Skład drugiej sztafety to: Zalech Katarzyna, Bogusz Weronika, Głasek Aleksandra, Lakowska Marta, Szczygielska Izabela, Opala Weronika, Miszkurka Patrycja, Deres Magda, Bellens Helena, Stodulska Sylwia.

Jako ostatni wystartowali chłopcy z gimnazjum, zajmując trzecie miejsce. Należy dodać, iż rywale zaprezentowali naprawdę wysoki poziom, a nasza sztafeta oparta była w przewadze na uczniach z klas drugich, którzy pełnię swoich możliwości pokażą za rok.

Skład sztafety: Sekuła Piotr, Ciołek Konrad, Seroczyński Szymon, Kalata Wojciech, Kot Arkadiusz, Bożek Albert, Paczek Aleksy, Król Dariusz, Ducki Karol, Słyk Szymon, rezerwowi Paterek Mateusz, Szewczak Sebastian.

Gratulacje dla wszystkich uczestników powiatowych, sztafetowych biegów przełajowych!!!!!

Rezultaty poszczególnych sztafet.

Szkoły podstawowe:

Dziewczęta                                                                         Chłopcy

  1. Szkoła Podstawowa Żelechó1. Szkoła Podstawowa Żelechów
  2. Szkoła Podstawowa2. Szkoła Podstawowa nr 5 Garwolin
  3. Szkoła Podstawowa Ruda3. Szkoła Podstawowa Michałówka

Szkoły gimnazjalne:

       Dziewczęta                                                                          Chłopcy

  1. Gimnazjum Żelechó1. Gimnazjum Ruda Talubska
  2. Gimnazjum Miastków Koś         2. Gimnazjum Miastków Kościelny
  3. Gimnazjum Goń                           3. Gimnazjum Żelechów