• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół

W sobotę 5 grudnia dziewczyny z rocznika 2001, 2002 wzięły udział w XIV Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Stanisława Brody w Mińsku Mazowieckim. Dla części dziewcząt był to pierwszy występ na siatkarskim parkiecie w życiu. Trema i zdenerwowanie dały o sobie znać w pierwszym spotkaniu. Dziewczęta nie dały rady bardzo dobrze grającej ekipie z Gimnazjum Mrozy.
Zdecydowanie lepiej wyglądała gra w drugim meczu. Dziewczyny otrząsnęły się po przegranej i zaczęły grać swoim rytmem. Po dobrej walce pokonały drugą drużynę ze Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego w Mińsku Mazowieckim.
Trzecie spotkanie przyszło stoczyć z faworytem turnieju - KS "Olimp" Mińsk Mazowiecki. Mecz był pełen emocji. Dziewczęta z Żelechowa stawiały twardy opór siatkarkom z Mińska. Przez większość pierwszego seta wynik był "łeb w łeb". Więcej zimnej krwi w końcówce zachowały jednak gospodynie i wygrały pierwszą partię. W drugim secie również można było obejrzeć bardzo dobrą grę obu drużyn. Pewna zagrywka oraz mocne zbicie przeważyły jednak szalę zwycięstwa na stronę siatkarek z Mińska, które potwierdziły swoją wysoką formę wygrywając seta i całe spotkanie.
Wynik końcowy - 3 miejsce, puchar, dyplom, gadżety siatkarskie dla każdej zawodniczki a przede wszystkim dobra zabawa i zdobyte doświadczenie.

Miłym akcentem wyjazdu było też spotkanie p. Andrzeja z Mrozów, który swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał przeszło 20 lat temu od rozgrywek z drużyną siatkarzy z Żelechowa i z sentymentem wspomina tą rywalizację oraz zawarte wtedy znajomości. Na turnieju miał okazję uścisnąć dłoń córce oraz wnuczce swych dawnych rywali. Serdecznie pozdrawiamy!:)