• Zespół Szkół
  • Zespół Szkół
  • Zespół Szkół

Sprzątanie Świata – Polska 2016
Dnia 16 września 2016r. nasza szkoła wzięła udział w 23 edycji akcji Sprzątanie Świata . Hasło tegorocznej akcji: „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Głównym przesłaniem akcji było:
- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Koordynatorami tegorocznej akcji w naszej szkole byli : p. Małgorzata Maraszek, p. Jerzy Ośka i p. Piotr Gula. Uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum zbierali śmieci z terenu naszego miasta. Podczas tegorocznej akcji uczniowie zebrali łącznie 24 worki śmieci. Uczestnicy akcji segregowali zbierane odpady. Zlikwidowano 1 dzikie wysypisko śmieci. Podczas akcji wszystkim uczniom dopisywał wyśmienity nastrój i zaangażowanie podczas sprzątania.