• Zespół Szkół
 • Zespół Szkół
 • Zespół Szkół

Przez trzy dni, od 5 do 7 października, 14 uczniów z naszej szkoły brało udziałw Internetowym konkursie matematyczno-logicznym ARCYMISTRZ MNOŻENIA,organizowanym w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Każdego dnia uczestnicy logowali się na swoje konto i rozwiązywali 6 zadań w swoich kategoriach wiekowych. Uczestnicy mieli 24 godziny (od momentu publikacji zadań) na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi.

Konkurs był podzielony na trzy kategorie wiekowe.

SZKOLNI ARCYMISTRZOWIE  MNOŻENIA

Kategoria ALFAkl. 4 i młodsi

 1. Lena Rodak - kl.4

 1. Ola Kowalska – kl.4

 1. Maciej Stefaniak – kl.3

Kategoria BETA kl. 5 i 6

 1. Bartosz Kostyra – kl.6

 1. Zofia Sochacka – kl.5

 1. Jakub Skwarek – kl.6

Kategoria GAMMA  kl. 7 i 8

 1. Mateusz Kostyra – kl.8

 1. Piotr Biernacki – kl.7

 1. Weronika Majewska – kl.7

Gratulujemy!

 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

4 października po raz trzeci w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W wydarzeniu wzięło udział 322 uczniów z klas III - VIII. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Na gazetkach wywieszone były przykłady, przy pomocy których uczniowie mogli utrwalać mnożenie. W czasie lekcji matematyki uczniowie zmagali się z łamigłówkami tabliczkowymi. W piątek w klasach zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na pytania otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorzy sprawdzali też „tabliczkową wiedzę” wśród nauczycieli i innych pracowników szkoły.

 

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.W tym dniu, poprzez wspólną zabawę, połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Do akcji włączyło się bowiem kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata. 

 

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w tabliczkowych zmaganiach i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok.