• Szkoła Podstawowa

Wydarzenia 2022/2023

 

22 września nastąpiło przekazanie rodzicom uczniów klas IV komputerów przenośnych w ramach rządowego programu Laptop dla ucznia. Podczas spotkania z rodzicami, obecny był Burmistrz Żelechowa – pan Łukasz Bogusz, który przybliżył wszystkim założenia programu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Laptopy trafiły do 58 uczniów naszej szkoły.

Program Laptop dla ucznia to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. To dziś tak fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie sposób funkcjonować we współczesnym świecie wykorzystującym w życiu codziennym i pracy technologie cyfrowe. A bez rozwoju kompetencji cyfrowych nie uda się zbudować nowoczesnego, odpornego społeczeństwa i co za tym idzie – konkurencyjnej gospodarki.

Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

Otrzymany w ramach programu laptop będzie służył w kolejnych etapach edukacji. Dzięki temu uczniowie zyskają równy i łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą ich wiedzę, umiejętności, a także zainteresowania.

Mamy nadzieję, że otrzymane laptopy będą służyły czwartoklasistom w rozwoju kompetencji cyfrowych – tak ważnych we współczesnym świecie. Życzymy rozwijania zainteresowań i talentów przy wykorzystaniu otrzymanego komputera.