• Szkoła Podstawowa

W piątek, 20 marca 2015r. odbyła się wycieczka uczniów klas IB i IIIB do Warszawy.
Głównym celem naszego wyjazdu było zobaczenie spektaklu „Zemsta" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Polskim. Dwugodzinna sztuka zakończona była entuzjastycznymi brawami z naszej strony. Wrażenia były pozytywne, a przy okazji przyczyniliśmy się do rozwoju kultury wśród młodzieży w Polsce. Przyznał nam to sam dyrektor teatru - Andrzej Seweryn – przemawiając do widzów po spektaklu.
W ciągu tego dnia byliśmy także świadkami dość rzadkiego zjawiska astronomicznego – zaćmienia Słońca. Wszyscy mogliśmy zobaczyć przysłoniętą w prawie 70% tarczę Słońca, co w pewnością było dodatkową atrakcją wycieczki. Korzystając ze słonecznej pogody spacerowaliśmy również po Krakowskim Przedmieściu.
Odwiedziliśmy też Muzeum Narodowe, w którym (podzieleni na dwie grupy) braliśmy udział w lekcjach muzealnych: „Oblicza brzydoty" oraz „Top 10 eksponatów sztuki nowoczesnej". Podczas zajęć mieliśmy okazję obejrzeć zbiory muzealne. Po wizycie w muzeum musieliśmy pożegnać się ze słoneczną Warszawą i wrócić do Żelechowa. Nie obyło się bez wizyty w słynnym McDonaldzie co przypieczętowało ogóle stwierdzenie wśród uczniów, że wycieczka była udana i „oby takich więcej".

Uczestniczka wycieczki