• Szkoła Podstawowa

W roku szkolnym 2021/22 w naszej szkole prowadzione są dwa koła informatyczne pod opieką p. Leszka Dębka, które biorą udział w Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Do pierwszego koła należy 12 uczniów z klasy IV, którzy uczą się programować w Scratchu. W ciągu 48 godzin lekcyjnych realizujemy scenariusze przygotowane przez Centrum Mistrzostwa Informatycznego, tworzymy własne projekty i programujemy roboty. Bierzemy udział w zawodach ligowych z innymi uczestnikami CMI w kraju w kategorii Skrzaty.

W drugim kole jest 15 uczniów z klas ósmych. Przez 48 godzin lekcyjnych uczestnicy uczą sie programować w Pythonie, tworzyć własne projekty, składać i programować mBoty, tworzyć gazetki i pomoce dydaktyczne  z dziedziny programowania. Uczniowie rozwiązują zadania konkursowe w ramach zawodów ligowych organizowanych w ramach CMI.

Dwa zespoły zakwalifikowały się do kolejnego etapu zawodów algorytmicznych, które odbędą się na Politechnice Warszawskiej.

Dzięki udziałowi w projekcie CMI opiekun kół informatycznych pozyskał środki finansowe z których zostały zakupione roboty edukacyjne MBoty wraz z modułem Bluetoth 4,0 i bateriami wielokrotnego ładowania, pendrive dla uczestników koła, materiały papiernicze, laminator A3, bindownica, gilotyna i materiały eksploatacyjne. 

Z otrzymanych i zakupionych robotów oraz  sprzętu w ramach CMI korzystają nie tylko uczniowie na kołach informatycznych, ale również inni w ramch lekcji informatyki.

Więcej na https://cmi.edu.pl/